Vaše nejčastější dotazy a naše odpovědi.

Jak si mohu rezervovat Školu v přírodě, Lyžařský kurz, či školní výlet?

Pobyt si jednoduše můžete objednat prostřednictvím naší stránky, kde při každém zařízení najdete odkaz OBJEDNAT, stačí jeden klik a zobrazí se Vám formulář. Formulář stačí vyplnit / prosíme přesnou adresu školy, kontaktní údaje, do poznámky uvést další přání / klikněte objednat a Vaše objednávka nám přijde.

Pokud se jedná o ověřenou objednávku – už jste s námi telefonicky ověřili, zda je termín žádaného pobytu volný, tak Vám automatický zašleme Potvrzení objednávky.

Pokud se jedná o neověřenou objednávku, budeme Vás v co nejkratším čase kontaktovat telefonicky nebo mailem a zašleme Vám informace o obsazenosti žádaného objektu. V případě že požadovaný termín bude obsazen, zašleme Vám nabídku ubytovacích zařízení stejné kvality kde máme volné kapacity s popisem pro Váš jednodušší výběr.

Jak probíhá platba za rezervovaný pobyt?

Standardně je možné pobyt uhradit dvěma splátkami: záloha + doplatek. Zálohu ve výši 50% celkové ceny pobytu žádáme uhradit měsíc od přijetí Vaší objednávky a doplatek měsíc před začátkem pobytu. Pobyt je možné zaplatit i najednou, nebo je možné si rozdělit i na několik splátek.

Všechny informace potřebné k platbě jsou uvedeny v samotném potvrzení objednávky a i v zaslané zálohové faktuře.

Pokud si přejete rozdělit úhradu za pobyt na více než dvě platby, můžete tento požadavek uvést již při objednání v části Poznámka. Splátkový kalendář umíme přizpůsobit Vašim potřebám. Podmínkou je úhrada pobytu – celková částka za pobyt ještě před nástupem na pobyt. Zpravidla je to měsíc před pobytem.

Vrátí se nám peníze v případě, že dítě nemůže z důvodu nemoci na pobyt nastoupit?

V tomto případě doporučujeme objednat si Cestovní pojištění. Spolupracujeme s pojišťovnou UNION. Tehdy je jisté, že se dítěti v případě onemocnění před pobytem vrátí 80% z celkové částky pobytu, resp. se vychází ze storno podmínek CK. Stačí doložit Zprávu od lékaře.

U většiny pobytů se storno neúčtuje a při vyúčtování pobytu se nenastoupení dětem peníze vracejí – počítá se s poklesem počtu dětí o maximálně 10%. U některých pobytů to však není možné. O těchto podmínkách Vás bude informovat zaměstnanec CK a tyto podmínky budou uvedeny i ve Smlouvě.

V případě pokud je dítě pojištěno a nenastoupí k pobytu z důvodu nemoci / odejde z pobytu předčasně z důvodu nemoci, stačí nahlásit pojistnou událost a pojišťovna Vám pojistnou událost proplatí podle konkrétních limitů cestovního pojištění. S nahlášením pojistné události Vám pomůže zaměstnanec CK. Zašle Vám Tiskopis, vyplní potřebné informace.

Jaké jsou storno podmínky?

V případě zrušení celého pobytu bude vystavena faktura s přihlédnutím k Všeobecným smluvním podmínkám.

storno pobytu 46 a více dní 15% z předem stanovené ceny

storno pobytu 45 až 31 dní 50% z předem stanovené ceny

storno pobytu 30 až 8 dní 75% z předem stanovené ceny

storno pobytu 7 a méně dní 100% z předem stanovené ceny

Abyste se vyhnuli zbytečnému storno poplatku, doporučujeme přiobjednat si cestovní pojištění. Více informací o pojištění Vám poskytne zaměstnanec CK.

Kdo zajišťuje dopravu na pobyt?

Dopravu na pobyt si můžete zajistit sami. V případě zájmu se zabezpečením dopravy pomůžeme a kalkulaci dopravy Vám vypracujme přímo z místa školy až k objednanému ubytovacímu zařízení.

Jak je zajištěno stravování během pobytu?

Stravování je během školy v přírodě zabezpečené 5 x denně, je možnost doobjednat si i druhou večeři. V případě zájmu umíme zajistit i obědy navíc – např. v den odjezdu nebo obědové balíčky, ať už během výletů v průběhu pobytu nebo v den odjezdu. Informace o cenách Vám poskytne zaměstnanec CK. Pitný režim během pobytu je zajištěn během celého dne.

Během lyžařských výcviků je stravování zajištěno 3 x denně. Pitný režim během celého dne. Také je možné doobjednat si oběd navíc, případně obědový balíček.

Zabezpečení diet během pobytu – prosíme ověřit u zaměstnance CK. U většiny pobytů je již možné zajistit bezlepkovou dietu, bezlaktózovou, …

Jak je to se zdravotní péčí během pobytu?

Na pobyty škola v přírodě nebo lyžařský výcvik je třeba si zajistit zdravotníka.

Zdravotník školy v přírodě musí být odborně způsobilá osoba s příslušným vzděláním. Ve smyslu zákona č. 258/2000 Sb. jím může být lékař, zdravotní sestra, porodní asistentka nebo zdravotnický záchranář, nebo fyzická osoba, která absolvovala kurz zdravotník zotavovacích akcí.

Pokud nemáte svého zdravotníka, zajistíme Vám zdravotníka CERES EMERGENCY Teamu. Info o zdravotnícich a dostupnosti dostanete telefonicky u zaměstnance CK. Cena zdravotníka již od 8000 Kč / pobyt.

Kdo je povinen ohlásit pobyt na krajskou hygienickou stanici?

Povinností školy (vysílající organizace) podle zákona č. 258/2000 Sb., je zajistit ohlášení příslušnému orgánu ochrany veřejného zdraví (krajská hygienická stanice v místě konání akce) konání akce – jeden měsíc před zahájením akce. Škola ohlásí termín a místo jejího konání, počet dětí, způsob zajištění stravování.